PROGRAMOK

AUGUSZTUS 19. SZOMBAT

10:00 Virág- és rózsakiállítás kertköszöntő (Rózsahölgy duó) – Városháza Díszudvar
18:00 Lakó Sándor Kamarazenekar – Városháza Díszudvar
19:00 Hírös7 nyitóesemény
Kodály Symphonic Live – Nagyszínpad
21:00 Stereo Swing – Nagyszínpad
22:30 Ordi Man – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 20. VASÁRNAP

10:30 Ünnepi szentmise a Nagytemplomban, a Szent Korona bemutatása virágokból, sziromszórás a Nagytemplom előtt
16:30 Színes szőttes nemzetközi néptánc 1. rész – Nagyszínpad
18:00 Szent István ünnepség és Magyar kenyérszentelés
– Szent István szobor
18:00 Kecskemét kenyere díjátadó
19:00 Színes szőttes nemzetközi néptánc 2. rész – Nagyszínpad
20:30 Háry, Háry, Háry táncfantázia Koltai Róbert
főszereplésével, tűzijáték – Nagyszínpad
22:00 Olasz Meló – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 21. HÉTFŐ

14:00 Rózsahölgyek VI. Nemzetközi Találkozója – Városháza Díszudvara
Díszvendég: Bangó Margit Kossuth-díjas művésznő
Köszöntőt mond: Mák Kornél alpolgármester
15:30 Roma Nemzetiségi nap – Nagyszínpad
16:00 A XX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás
szakmai zsűrizése
16:45 Kecskeméti Nótások Baráti Köre – Nagyszínpad
17:00 Lakitelek, Kunszállás települések bemutatkozó napja
– Becherovka színpad
18:00 Őrségváltás – Kecskeméti Huszár Bandérium – Kossuth szobor
18:00 Radics Sándor Európa-díjas cimbalomművész előadása
– Városháza Díszudvara
19:00 Prímáspárbaj – jótékonysági est – Nagyszínpad
20:30 Korda György és Balázs Klári – Nagyszínpad
22:00 Edu-Show – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 22. KEDD

10:00 XVIII. Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum, – Városháza díszterem
10:00 Gyermekprogram, Regisztráció – Városháza Díszudvar
10:30 „Alföld legszebb virágszála” – választás (kisleányok) „Hírös betyár” – ügyességi vetélkedés (kislegények)
– Városháza Díszudvar
12:00 Agapé – Városháza Díszudvar
13:30 Tombola – Városháza Díszudvar
17:00 Fülöpjakab, Helvécia, Szentkirály, Fülöpháza települések
bemutatkozó napja – Becherovka színpad
18:00 Őrségváltás – Kecskeméti Huszár Bandérium – Kossuth szobor
18:00 Novum Kamarazenekar – Városháza Díszudvar
18:45 Íjász Eb megnyitó – Nagyszínpad
19:30 Brilli-Art Studio – Salsa party Nagyszínpad
20:00 Ritmo de la Pampa – Becherovka színpad
21:00 Cubanero -Nagyszínpad
22:30 Milagro – Santana Tribute Band – Nagyszínpad
22:00 Latin Party DJ Géróval – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 23. SZERDA

16:00 Univer Tánczos Péter Citerazenekar – Becherovka színpad
17:00 Kerekegyháza, Bugac, Bugacpusztaháza, Orgovány települések
bemutatkozó napja – Becherovka színpad
17:00 Görög nemzetiségi nap – Nagyszínpad
18:00 Őrségváltás – Kecskeméti Huszár Bandérium – Kossuth szobor
18:00 XX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás
eredményhirdetése,
III. Aranyhomok Térségi Lekvárverseny eredményhirdetése, „A legszebb konyhakertek” program eredményhirdetése
– Becherovka színpad
20:30 Best of Kecskemét – Fiatal Tehetségek Estje a Gong Rádióval – Nagyszínpad
22:00 Afrodzaqm – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 24. CSÜTÖRTÖK

15:00 Beindul a Főtér Hírös Játszó Tér extrém sportnap – Nagyszínpad
17:00 Ballószög, Jakabszállás, Ladánybene, Nyárlőrinc települések
bemutatkozó napja – Becherovka színpad
18:00 Őrségváltás – Kecskeméti Huszár Bandérium – Kossuth szobor
18:30 Hírös Jótékonysági Vacsora a Tanyacsárda konyhájából
21:00 Dj Nara Music Fm – Nagyszínpad
22:00 A Mjuzik bemutatja: Hírös Extrém Dj Show – Nagyszínpad
22:30 Mr. Vasovski Live Show – Nagyszínpad

AUGUSZTUS 25. PÉNTEK

16:30 Kunbaracs, Felsőlajos, Lajosmizse, Tiszaalpár, Tiszakécske települések bemutatkozó napja – Becherovka színpad
17:00 Lengyel nemzetiségi nap, Hungarica koncert – Nagyszínpad
18:00 Őrségváltás – Kecskeméti Huszár Bandérium
– Kossuth szobor
19:00 Molnár gitár zenekar – Nagyszínpad
20:30 Nosztalgia est: R-Go – Nagyszínpad
22:00 Retro – Funky Party DJ pénzessel – Becherovka színpad

AUGUSZTUS 26. SZOMBAT

9:30 Térségi Összetartozás Napja eseményei: Kecskemét és térsége jubileumi fogatos felvonulása a Rudolf laktanya – Kálvin tér útvonalon
10:15 Fogatmustra – Becherovka színpad
10:45 Bársony Anett nyolc karikás ostoros világrekorder
produkciója – Becherovka színpad
11:00 Kulturális műsor – Becherovka színpad
11:15 Köszöntők és emlékajándékok átadása – Becherovka színpad
11:45 Térségi termékek kóstolója a kecskeméti korhű piacon
– Kálvin tér
12:30 Hírös Lovas Fesztivál – Rudolf laktanya
18:00 Német-örmény-bolgár-horváth nap – Becherovka színpad
21:00 Compact Disco – Nagyszínpad
22:30 Mjuzik Klub bemutatja Kecskemét All Stars
– Becherovka színpad

AUGUSZTUS 27. VASÁRNAP

10:00 Bács-Kiskun megyei Értéknap – Becherovka színpad Aranyhomok Kecskeméti Hírös Mustra Kiállítás, avagy a Kecskeméti Települési Értéktárban szereplő gazdák és kézművesek bemutatkozása, Népi kismesterség bemutatók
10:30 Ökunenikus Istentisztelet – Nagyszínpad
14:00 Süti sütő verseny – Kossuth tér
16:15 A Bács-Kiskun Megyei Értéknap köszöntése
– Becherovka színpad
16:30 Grapevine Show Dance Club műsora – Becherovka színpad
17:00 Babakocsis felvonulás, Gyermekköszöntő és áldás
– Katona József tér
18:00 Nova Prospekt – Nagyszínpad 20:00 Anna and the Barbies – Nagyszínpad

Állandó programok

Augusztus 19-27. – XVI. Hagyományos Kárpát-medencei Kézműves Kiállítás és Vásár