XIX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás a Hírös Hét Fesztiválon

_programok1

Szervező: Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület

Helyszín: Kecskemét, Hírös Forrás szökőkút

Programajánlat

 Augusztus 19. péntek

19:00 Megnyitó Kecskemét főterén a nagyszínpadnál

Augusztus 20. szombat

16:00 – 17:00

Pilze-Nagy Kft. főzőshow, laskagomba látványkonyha kóstolóval

Augusztus 21. vasárnap 18:00

Kulturális programok:

Nagy Tisza Néptánccsoport fellépése

Kézműves bemutató és foglalkozás:

Egri Hajnalka horgolt fülbevaló készítés
Zaletnyik Lászlóné Almási Mária riseliős terítők hímzése Tiszaalpárról

Augusztus 22. hétfő 10:00 – 13:00

XVII. Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum

Helyszín: Városháza, Díszterem

Téma: Vidékfejlesztési Program 2014-2020. aktualitásai, pályázatai

Fővédnökök: Kis Miklós Zsolt agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár

Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere,

Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület elnöke

 17:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Lajosmizse, Felsőlajos, Ladánybene és Fülöpjakab települések

_programok2Köszöntőt mond:

Basky András, Lajosmizse polgármestere

Juhász Gyula, Felsőlajos polgármestere

Kardos Attila, Ladánybene polgármestere,

Szénási Zoltán, Fülöpjakab polgármestere

Kulturális programok:

17:15 Főnix Dance Sportegyesület modern és show tánc bemutatója

17:40 Mátyás Király Citerazenekar műsora

18:00 Ladánybenei Zumbások műsora

Kézműves bemutató és foglalkozás:

Kovács Zsolt bőrdíszműves bemutatója Ladánybenéről

Augusztus 23. kedd

16:00

A  XIX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás szakmai zsűrizése

 17:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Helvécia és Orgovány települések

Köszöntőt mond:

Balogh Károly, Helvécia polgármestere

Dr. Lóczi Boglárka, Orgovány polgármestere

Kulturális programok:

17:15 Bencze Kata és Krupa Lili furulya műsora Helvéciáról

17:25 Helvéciai Kenderkóc Tánccsoport néptánc fellépése

17:40 Both Lászlóné Mónika vezetésével: Zumba bemutató Helvéciáról

17:55 Orgovány Gyöngyszemei hastánc bemutatója

18:10 Mamadance csoport showtánc műsora Orgoványról

Augusztus 24. szerda 17:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Szentkirály, Nyárlőrinc települések

Köszöntőt mond:

Szabó Gellért, Szentkirály polgármestere

Pénzváltó István, Nyárlőrinc polgármestere

Kulturális programok:

17:20 Szentkirályi Tánccsoport modern tánc fellépése

17:45 Nyárlőrinci Nyugdíjas Klub Népdalköre

Kézműves bemutatók és foglalkozások:

Bánföldi Ferenc korongozás, kerámia készítési bemutatója Nyárlőrincről

Boldizsár Tímea szalma- és csuhéfonás bemutatója Nyárlőrincről

Egri Hajnalka horgolt fülbevaló készítés

Pap Márta gyöngyékszer készítés

18:15

XIX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás szakmai zsűrijének eredményhirdetése

  1. Aranyhomok térségi lekvárverseny eredményhirdetése

“A legszebb konyhakertek” program eredményhirdetése

„Kecskemét legszebb konyhakertje díj” adományozása 4 kategóriában

_programok3 Augusztus 25. csütörtök 17:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Kerekegyháza. Lakitelek, Tiszaug települések

Köszöntőt mond:

Dr. Kelemen Márk, Kerekegyháza polgármestere

Zobokiné Kiss Anita, Lakitelek polgármestere

Káré Gábor, Tiszaug polgármestere

Kulturális programok:

17:15 Tiszaugi Vegyeskar előadása

17:30 Lakiteleki Tűzoltó zenekar műsora

18:15 Kereki Nótások fellépése

18:45 Kereki Táncstúdió Silver Group Tánccsoport társastánc bemutatója

Kézműves bemutatók és foglalkozások:

Peczelák Csilla horgolás bemutatója Kerekegyházáról

Szabó Zoltánné vert csipke készítő bemutatója Kerekegyházáról

Turcsánné Blázsik Veronika mézeskalács díszítő bemutatója Kerekegyházáról

Olar Mircea pirogravír bemutatója Tiszaugról

Népek játékai Tiszaugról

19:00

Aranyhomok Hírös Riport

A Települési Értéktárakban szereplő gazdák, kézművesek munkásságának főtéri riportműsoron keresztül történő bemutatása.

Ridegné Peczelák Csilla kerekegyházi díszműáru készítő

Apró Tamás népi iparművész fafaragó

Bársony Lovasudvar – Bársony Anett tiszaalpári 8 karikás ostoros világrekorder

Flóravit Kft. Vitabox gyümölcslevek készítője

Augusztus 26. péntek 15:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Ballószög, Jakabszállás települések

Köszöntőt mond:

Somogyi Lajos, Ballószög polgármestere

Szabó György Róbert, Jakabszállás polgármestere

 Kulturális programok:

15:15 Vadhajtás Citerazenekar népzenei műsora

15:45 Ballószögi Csillagvár Művészeti Alapítvány Ballószögi Kincsecskék néptánc műsora

Kézműves bemutatók és foglalkozások:

Kálmán Jánodné üvegfonás Tiszaalpárról
Cmízer Imréné harisnyavirág készítés Tiszaalpárról

 19:00

Aranyhomok Hírös Riport

A Települési Értéktárakban szereplő gazdák, kézművesek munkásságának főtéri riportműsoron keresztül történő bemutatása.

Simon Pálné kunbaracsi tejtermelő

Turcsánné Blázsik Veronika kerekegyházi mézeskalács-díszítő

Szabó Zoltánné kerekegyházi vertcsipke készítő

Tóthné Szakolczai Tünde orgoványi nőiruha-készítő

Gedeon-tanya Gedeon Zsolt jakabszállási  „turisztikai Oscar-díj” birtokosa

Augusztus 27. szombat

10:00

Hagyományos szilvalekvárfőzés üstben térségi gyümölcsből, lekvárkóstoló

17:00

Kistérségi települések bemutatkozása termelői kóstolókkal, kulturális és kézműves programokkal

Házigazdák: Tiszaalpár, Tiszakécske és Kunbaracs települések

Köszöntőt mond:

Dr. Vancsura István, Tiszaalpár polgármestere

Tóth János, Tiszakécske polgármestere

Tóth Ferenc, Kunbaracs polgármestere

Kulturális programok:

16:00 Jövőnkért Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény

aranyfokozatú Bársony Mihály Néptánccsoportja (nagyszínpad)

16:30  Szerényi Béla ezüstkoszorús hangszerkészítő mester, az Óbudai Népzenei Iskola igazgatója, a tiszaalpári néhai Bársony Mihály népművészet mestere, tekerőlant és citera készítő, hagyatékának őrzője és művésztársainak fellépése (nagyszínpad)

17:15 Jövőnkért Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény

Bársony Mihály utánpótlás csoport műsora

17:30 Bársony Mihály Népdalkör fellépése

17:45 köz-Ős-ség Dobkör dobműsora Tiszakécskéről

 _programok1Kézműves bemutatók és foglalkozások:

Egri Hajnalka horgolt fülbevaló készítés Kunbaracsról

Pap Márta gyöngyékszer készítés Kunbaracsról

Kristóf Márta mézesbábos készítő bemutatója Tiszakécskéről

Gergely Ramóna üvegfonás Tiszaalpárról

Zatnyik Lászlóné Almási Mária riseliős terítők hímzése Tiszaalpárról

Kálmán Jánosné üvegfonás Tiszaalpárról

Kanalas János kosárfonás Tiszaalpárról

2016 augusztus 17, szerda

Leave a reply