sliderP
  • SZOMBAT
  • VASÁRNAP
  • HÉTFŐ
  • KEDD
  • SZERDA
  • CSÜTÖRTÖK
  • PÉNTEK
  • SZOMBAT
  • VASÁRNAP

Nagyszínpad

19:00 Kodály Zoltán – Symphonic Live

Becherovka színpad

10:00 – Kistérségi programok

21:00 – Stereo Swing 

Nagyszínpad

20:30 – Augusztus 20. ünnepség, Háry, Háry, Háry táncfantázia , tűzijáték

Becherovka színpad

10:00 – Kistérségi programok 

22:00 – Olasz meló

Nagyszínpad

15:30 – Roma nemzetiségi nap

16:45 – Kecskeméti Nótások Baráti Köre

19:00 – Prímáspárbaj – jótékonysági est

20:30 – Korda György és Balázs Klári

Becherovka színpad

10:00 – Kistérségi programok

17:00 – 19:00 – Lakitelek, Tiszaug bemutatkozása

22:00 – Edu-Show

Nagyszínpad

18:45 – Íjász Eb megnyitó

21:00 – Cubanero

22:30 – Milagro – Santana Tribute Band

Becherovka színpad

17:00 – 19:00 – Helvécia, Fülöpjakab

22:00 – Latin Party DJ Géróval

Nagyszínpad

17:00 – Gögög nemzetiségi nap

20:30 – Best of Kecskemét – Fiatal Tehetségek Estje A Gong Rádióval

Becherovka színpad

16:00 – 17:00 – Univer Tánczos Péter Citerazenekar

17:00 – 20:00 – Bugac, Bugacpusztaháza, Kerekegyháza, Orgovány

20:00 – AfroDZAQM

Nagyszínpad

15:00 – Beindul a Főtér Hírös Játszó Tér extrém sportnap

21:00 – Dj Nara Music Fm

22:00 – A Mjuzik bemutatja: Hírös Extrém Dj Show

• Dj’s: Garfieldbandi & Zsé
• Kecskeméti Freerun Family
• Error Breaks Cru
• Sinkó Lajos Kecskemét város többszörös  Bmx világbajnoka
• Tűri Zoltán Freestyle Skateboarding

22:30 – Mr Vasovski Live Show

Becherovka színpad

17:00 – 19:00 – Ballószög, Jakabszállás, Ladánybene, Nyárlőrinc

22:00 – DJ Show

Nagyszínpad

17:00 – Lengyel nemzetiségi nap

20:30 – Nosztalgia est: R-Go

Becherovka színpad

10:00 – Kistérségi programok

16:00 – 18:00 – Felsőlajos, Lajosmizse, Tiszaalpár, Tiszakécske, Kunbaracs

19:00 – Molnár Gitár Zenekar (Kecskemét)

22:00 – Retro – Funky Party DJ Pénzessel

Rudolf laktanya

11:00 – Hírös Lovas Fesztivál – Esti tüzes lovas show

Nagyszínpad

21:00 – Compact Disco

Becherovka színpad

9:30 – Kistérségi programok
„Térségi összetartozás napja”

  • 9:30 Hintók felvonulása
  • 10:15 Települések köszöntése
  • 10:45 Bársony Anett produkciója
  • 11:00 Néptánc műsor
  • 11:30 Térségi kertészeti és élelmiszeripari termékek kóstolója
  • 12:00 Köszöntő és emlékajándékok átadása

18:00 – Német-örmény-bolgár-horvát nap

22:30 – Mjuzik Klub bemutatja Kecskemét Kecskemét All Stars

Nagyszínpad

10:00 – Kistérségi programok

10:30 – Ökumenikus Istentisztelet Nagyszínpad

14:00 – Süti sütő verseny, Kossuth tér

17:00 -Babakocsis felvonulás Gyermekköszöntő és áldás

18:00 – Nova Prospekt

20:00 – Anna and the Barbies

A szervező bizottság a program változtatás jogát fenntartja!

XX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás

Polgármesteri köszöntők, kulturális bemutatkozások a Kálvin téren a kisszínpadon.

  • HÉTFŐ
  • KEDD
  • SZERDA
  • CSÜTÖRTÖK
  • PÉNTEK
  • SZOMBAT
  • VASÁRNAP

16:00 – A Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás szakmai zsűrizése

17:00 – Lakitelek, Kunszállás települések bemutatkozó napja

10:00 – 13:00 – XVIII. Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum
(Helyszín: Kecskeméti Városháza Díszterme)

21:00 – Cubanero

22:00 – Milagro – Santana Tribute Band

17:00 – Kerekegyháza, bugac, Bugacpusztaháza, Orgovány települések bemutatkozó napja

18:00 – XX. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás eredményhirdetése III. Aranyhomok Térségi Lekvárverseny eredményhirdetése „A legszebb konyhakertek” program eredményhirdetése

17:00 – Ballószög, Jakabszállás, Ladánybene, Nyárlőrinc települések bemutatkozó napja

16:30 – Kunbaracs, Felsőlajos, Lajosmizse, Tiszaalpár, Tiszakécske települések bemutatkozó napja

9:30 – 18:00 – Térségi Összetartozás Napja

  • 9:30 Kecskemét és térsége jubileumi fogatos felvonulása a Rudolf laktanya – Kálvin tér útvonalon
  • 10:15 – 10:45 Fogatmustra
  • 10:45 – 11:00 Bársony Anett nyolc karikás ostorral pattogtató világrekorder produkciója
  • 11:00 – 11:15 Kulturális műsor
  • 11:15 – 11:45 Köszöntők és emlékajándékok átadása
  • 11:45 – 12:15 Térségi termékek kóstolója a kecskeméti Korhű piacon
  • 12:15 Zártkörű ebéd a Nyárlőrinci Önkormányzat közreműködésével
    a meghívott vendégek számára

10:00-19:00 – Aranyhomok Kecskeméti Hírös Mustra Kiállítás

16:15 – Köszöntő

16:30 – Grapevine Show Dance Club műsora
Népi kismesterség bemutatók:

  • Lovács Ibolya hímző, csuhébabakészítő népi iparművész
  • Barcsik Sándorné Tercsi Ibolya szövő, népi iparművész
  • Bedő Istvánné vertcsipke készítő „Kecskemét Város Mestere”
  • Bánföldi Ferenc fazekas mester
  • Szelesné Kása Ilona népi iparművész
  • Apró Tamás fafaragó

Augusztus 19-27.
Aranyhomok Portéka Térségi Tanyai Termék és Kézműves Vásár
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun Megyei Szervezetének bemutatkozása, árusítással egybekötött kóstolója

HÍRÖS VÁGTA

Augusztus 26. – Rudolf Huszárlaktanya

Kecskemét város jóvoltából tavaly a Hírös Vágta olyan környezetbe költözhetett, amelyet kifejezetten lovak és lovasok részére építettek. A rendezvényt ezúttal is ezen a patinás helyszínen rendezzük meg. Az Izsáki úton levő Rudolf laktanya a 8. Tersztyányszky huszárezred számára készült 1887-ben Lechner Ödön tervei alapján. A törzsépület mellett megtalálható a tisztek és altisztek épületei, a legénységi szállások, fürdőépület, fogda, öt istálló, két fedeles lovarda, beteg és gyanús lovak ellátó helyei.

Kecskemét városa elhatározta, hogy a Rudolf laktanya területén egy centrumot hoz létre az épülő Campus diákjai számára. A Hírös Vágta Szervező Bizottságának célja, hogy az egykori huszár laktanyába visszahozza a lovat és a létesülő szabadidőközpontban megtalálja a lovassportok helyét is. Egy évente megrendezendő huszártalálkozó szervezésével pedig méltóképpen tiszteleghetünk az országért vérüket adó egykori huszárok emléke előtt.

HÍREK

HÍROS HÉT FESZTIVÁL A MÉDIÁBAN

Gasztronómiai bemutató a Hírös Hét Fesztiválon
„Dolgozva tanulj!” – mestereket avattak a Hírös Hét megnyitóján
Megnyílt a 81. Hírös Hét Fesztivál
Mozgalmas vasárnap a Hírös Héten
19 település mutatkozik be a főtéren

ELÉRHETŐSÉGEK

Kecskeméti Hírös Hét Fesztivál
Kecskeméti Hírös Hét Fesztivál Szervező Bizottság
Hírös Korzó kiállítás

ARANY FOKOZATÚ TÁMOGATÓ

EZÜST FOKOZATÚ TÁMOGATÓ

BRONZ FOKOZATÚ TÁMOGATÓ